Anasayfa Adliye Rehberi İçerik Kategorileri Avukatlar
Marmara Bölgesi Avukatları İç Anadolu Bölgesi Avukatları Ege Bölgesi Avukatları Akdeniz Bölgesi Avukatları Karadeniz Bölgesi Avukatları Doğu Anadolu Bölgesi Avukatları Güneydoğu Anadolu Bölgesi Avukatları
Haber Kategorileri Seri İlanlar İletişim
Zirveden Hakim ve Savcılara Zam Kararı Çıktı - Nette Hukuk - İnsan Hakları ve Hukuk Sitesi
Anasayfa » Haberler » Zirveden Hakim Ve Savcılara Zam Kararı Çıktı
Çankaya Köşkünde gerçekleştirilen zirveye katılan Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu, zirvede neler konuşulduğunu Habertürk muhabiri Yasemin Güneri'ye anlattı. Kullukçu, 12 bin hakim ve cumhuriyet savcısına zam müjdesi verdi.

İşte Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu'nun Yasemin Güneriye yaptığı açıklamalar;
"Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay olarak müşterek bir talebimiz vardı. Yargı üyelerinin maaşlarında iyileştirme isteğimiz vardı. Bu konuyu biz daha önce sayın Başbakan'a arz etmiştik. Özellikle Anayasa Mahkemesi'ne yapılan zamla birlikte diğer yargı üyelerinin aleyhinde bir durum oluştuğunu belirtmiştik sayın Başbakan'a. Bunları bu toplantıda da gündeme getirdik. Anlayışla karşıladıklarını hissediyorum.

Bu konuda bir çalışmanın başlatıldığını ya da hazırlandığı konusunda bilgi sahibi oldum. Anadolu'daki arkadaşlarıma da bu konuda bir sonuç alacağımızı iletebilirim.

Yaklaşık 12 bin hakim ve cumhuriyet savcısına yakın bir zamanda zam müjdesi verileceğini ümit ediyorum.Çankaya Köşkü'ndeki zirveden bunun olamayacağı yönünde bir sinyal almadım. Olumsuz bir tepki almadığımızı da çok net bir şekilde ifade edebilirim. Ama şüphesiz bir çalışmayı da gerektiriyor."(Habertürk)

Bugün sitemize gelen ziyaretçi sayısı: 48889
Copyright © NetteHukuk.Com 2004-2016.
Sitemizdeki tüm görsel ve yazılımsal materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitemiz WC3 Standartlarına uygundur. XHTML 1.1  |  CSS 3.0